Home       Transport   Contact Us
 
Competitions (2019-20)
 

 

Zonal Level Cultural Competitions   ZONAL LEVEL COMPETITIONS
Zonal Level Sports Competitions        
Inter Zonal Competitions   COMPETITION NAME PARTICIPANTS POSITION
State Level Competitions        
Senior Swimming Meet   English Declamation Dushyant Batra (XII) 1st position
Junior Swimming Meet     Arihant Kulshreshtha (VIII) 3rd position
Water Polo        
    English Debate (Seniors) Nikki Doshi (XII) 1st position
      Ishita Khanna (XII) 1st position
         
    English Debate (Juniors) Shivraj Singh 2nd position
      Arihant Kulshrestha 2nd position
         
    English Essay Writing Yamini Kashi XI (Senior) 1st position
         
    English Poem Recitation Hemant Talwar XII (Senior) 1st position
      Garima Monga (Juniors) 1st position
         
    Slogan Writing English Ravjot Singh (Juniors) 1st position
         
    English Extempore Arihant Kulshrestha (VIII) 3rd position
         
    Hindi Declamation Chaitanya Vashishth XI 1st position
         
    Hindi Extempore Sanchi Goyal X (Seniors) 3rd position
      Nischay Puri VIII (Juniors) 2nd position
         
    Hindi Poem Recitation Varnika Meena (Juniors) 2nd position
         
    Hindi Debate (Senior Boys) Rohit Talwar XI 1st position
      Chaitanya Vashishth XI  
         
    Hindi Debate (Junior Boys) Shivraj Singh 1st position
      Sanyam Sarthak  
         
    Slogan Writing Hindi Harshit Saikia 2nd position
         
   

Sanskrit Poem Recitation

Shaurya Bhardwaj (VIII A) 3rd position
         
    Science Model Shubhang Sharma IX 1st position
      Kartikey Srivastava IX  
         
    Maths Model Naman Sinha IX 1st position
      Aditya Karki IX  
         
    SUPW Akansha Goma XI 1st position
      Anshika Gupta  
         
    Science Zonal Poster Making Akanksha VIII 3rd position
         
    Science Zonal Slogan Writing Kanan Jain VIII 3rd position
         
    Science Zonal Debate Sachleen Kaur IX 3rd position
         
         
    Painting (Senior Boys) Shubhang Sharma IX 2nd position
         
    Painting (Junior Boys) Harshit Saikia VIII 2nd position
         
    Collage Making (Senior Boys) Ronit X 1st position
      Prince Bhatia X  

 
         
 
 
 
Home   |  About Us   |  Academics   | Infrastructure   | Contact Us
Copyright Shadley Public School Site Developed by bcssoftech.com